Волонтерський рух
Меню сайту
  
  

Форма входу
Логін:
Пароль:

Пошук

Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0Хороша професія - це те, без чого не мислить себе кожна сучасна і цілеспрямована людина. А стати співробітником Приватбанку - банку № 1 в Україні - означає вибрати насичену і цікаву роботу, кар'єрне зростання, можливість безпосередньо впливати на рівень свого доходу

Хочу працювати в ПРИВАТБАНКУ


International conference


Вітаю Вас, Гість · RSS 24.08.2017, 13:25

  
ВОЛОНТЕРСЬКИЙ   РУХ
    
      Однією з форм дозвілля є залучення студентів до волонтерської діяльності. Волонтерська праця може внести різноманітність у буденне життя, дозволяючи відвернутися від щоденної рутини, стає допомогою в задоволенні таких потреб, як контакти з новими людьми, самовдосконалення, просування якихось цінностей, виховання і самої людини, яке відбувається постійно. Виховує все: люди, речі, явища. Як писав К.Д.Ушинський: "Люди народжуються, ростуть і виховуються в тому життєвому середовищі, де вони живуть і з якого ллються в їх душу найрізноманітніші впливи”. 
      Волонтер – це людина, яка добровільно, не переслідуючи корисливих цілей, займається діяльністю з надання допомоги тим, хто цього потребує, а відповідно і частину свого вільного (особистого) часу, сил, енергії, знань, досвіду, без примусу чи вказівок "згори" витрачає на виконання діяльності, яка приносить користь іншим людям чи суспільству в цілому. 
       Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859 рік.. Саме тоді французький письменник і журналіст Анрі Дюпон, вражений кривавими картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюпоном, керуються сьогодні волонтерські організації в усьому світі.   Для молодих людей, студентів волонтерство є чудовою можливістю самореалізації. Потреба у самовизначенні та самоствердженні, є однією з найголовніших соціально-психологічних потреб особистості. Студенти практично пізнають основи демократії, у них формується поняття прав та обов’язків людини, виховується здатність до критичного мислення, уміння відстоювати свої права, інтереси, переконання, усвідомлювати свою відповідальність, виявляти толерантність до поглядів іншої людини, керуватися у вияві соціальної активності демократичними принципами. Громадське виховання молоді – нагальна потреба державотворчих процесів на засадах гуманізму, демократії, соціальної справедливості.
 
Співпраця Полтавського кооперативного технікуму з ДПІ м.Полтави
    
    Одним із напрямів Програми формування податкової культури населення, схваленого Постановою КМУ від 19.04.99р. №636, є виховання у дітей та молоді - майбутніх платників податків – правової та економічної культури, відповідальності за виконання своїх обов’язків перед державою, поваги до законодавства України.
      У процесі вузівської підготовки майбутні фахівці мають не тільки отримати ґрунтовні знання у царині обраної професії. Не менш важливим є те, що цей період є визначальним у формуванні особистості молодої людини, її життєвих цілей, ідеалів, ціннісних орієнтацій, з’ясуванні своєї ролі і своїх можливостей у суспільному житті, виробленні власного ставлення до самого себе. Але, як писав Е. Хаббар: "Унція активних справ дорожче фунту проповідей”. Значний виховний потенціал має організація дозвілля студентської молоді. 
      Державна податкова інспекція у м. Полтаві співпрацює з Полтавським кооперативним технікумом з метою впровадження кращого міжнародного та вітчизняного досвіду з питань розвитку волонтерського руху у податковій сфері.
     Основним напрямами діяльності державної податкової служби є налагодження партнерських відносин між органами державної податкової служби і платниками податків, формування об’єктивного погляду на необхідність добровільної сплати податків та допомоги податкової служби у виконанні податкових зобов’язань платника податків, проведення цілеспрямованої постійної пропаганди необхідності загальної податкової "грамотності”.
     Програма волонтерської допомоги органічно вписалась в кампанію проведення декларування доходів громадян. Складність оподаткування фізичних осіб пов’язана з великою кількістю платників, їх мобільністю, а іноді з неможливістю самостійно подати декларацію. Мова йде про інвалідів та осіб похилого віку. 
      Не зменшується число тих, хто звертається до податкової служби за консультаціями.
ДПІ м. Полтави проводить роботу по залученню волонтерів державної податкової служби з числа студентів вузів м. Полтави, в тому числі і   Полтавського кооперативного технікуму, за такими напрямками роботи:
     • інформування населення про роботу податкових органів;
     • розповсюдження брошур, плакатів, листівок з питань оподаткування; 
     • надання допомоги у проведенні соціологічних опитувань населення з питань, які цікавлять органи державної податкової служби; 
     • надання консультацій щодо заповнення громадянами податкових декларацій. 
     8 грудня 2010 року відбулась зустріч студентів Полтавського кооперативного технікуму з працівниками Державної податкової інспекції м. Полтави. На цій зустрічі були відзначені та нагороджені кращі волонтери 2009-2010 н.р., а саме: Рябота Юлія, Іванець Катерина, Пономарьова Тетяна та Макогон Наталія. Після нагородження відбулась посвята у волонтери студентів другого курсу бухгалтерського відділення.
    Свою роботу члени волонтерського загону розпочали з січня 2011 року в ДПІ м.Полтави під час проведення семінарів з роз'язненню норм Податкового кодексу. 
 
У Полтавському кооперативному технікумі у 2010-2011 навчальному році,
працює практичний психолог, завданнями якого є:
    
     • надання психолого-педагогічної допомоги молоді, яка перебуває у кризовій ситуації, з метою адаптації до умов навчання і життєдіяльності; 
     • своєчасно попереджувати відхилення у міжособистісних стосунках, запобігати конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі;
     • здійснювати психологічне обстеження студентів, їхніх груп та колективів, визначати причини, що ускладнюють їх розвиток та навчання.
    Одним із завдань психолога є розкриття особистості студента його можливостей, бажань, інтересів, схильностей, переконань, тому в технікумі створено гурток «Я+інші».
   Студенти вивчають базові положення теорії спілкування: ознаки гарного слухача, вербальні та невербальні засоби комунікації, бар’єри спілкування, правила ефективної взаємодії з різними типами людей. 
    Робота гуртка націлена на розвиток гідної та відповідальної поведінки студента, а також спрямована на саморозвиток, самоствердження, самовиховання особистості студента, підвищення його ініціативності, життєвої активної позиції, а також професійного спрямування. 
     У технікумі впроваджено новий психолого-педагогічний підхід щодо попередження негативних явищ серед молоді. Створено волонтерський рух «Твоє життя - твій вибір»: учасники передають знання, навички, ціннісні орієнтації щодо здорового способу своїм одноліткам, сприяють формуванню чіткої особистісної позиції. Навчання здорового способу життя за методом «рівний – рівному» - це суспільно корисна діяльність студентів, що сприяє запобігання тютюнопалінню, алкоголізму, наркоманії, ВіЛ/СНІДу у молодіжному середовищі. Цей метод став рятівним. Здоровий спосіб життя розглядається, як стан духовного, психічного, фізичного і соціального розвитку, що має безперечну соціальну цінність і користь для самої людини.
 
 
 
 

  

       
    
Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний хостинг uCoz