Історія коледжу
Меню сайту
   
   
   
    

Форма входу
Логін:
Пароль:

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас, Гість · RSS 12.04.2024, 23:35

 

Історія кооперативної освіти у Полтаві веде в сиву давнину, коли у 1900 році в будинку Сарафа (нині середня школа № 4 м.Полтави) було відкрите комерційне училище, на базі якого готували фахівців для ланки споживчої кооперації.  У 1915 році Полтавська спілка споживчих товариств відкриває однорічну торгово-кооперативну школу, яка навчала ревізорів, бухгалтерів, завідувачів магазинів, інших затребуваних часом фахівців.

Історія Полтавського кооперативного коледжу бере свій початок із заснування Полтавської кооперативної школи у 1922 році. 23 серпня 1923 року Полтавський губвиконком ухвалив рішення про доцільність об’єднання Полтавської кооперативної школи з Полтавським технікумом садівництва. У 1925 році цей заклад освіти отримав назву Полтавський аграрно-кооперативний  технікум. До нього згодом були приєднані споживче товариство «Яківці» та садово-городня школа, які суттєво посилили матеріальну базу технікуму. Фінансову підтримку освітній установі тоді надавали підприємства кооперації.

Після звільнення Полтавщини від нацистської окупації виникло питання про підготовку професіональних кадрів для системи споживчої кооперації області (завідувачів магазинів, продавців, бухгалтерів, ревізорів та інших). Для виконання поставлених завдань щодо підготовки і підвищення кваліфікації фахівців за  рішенням  правління Укоопспілки та правління Полтавської облспоживспілки в січні 1944 року був створений Полтавський учбово-курсовий комбінат.

Поряд з формуванням педагогічного колективу, створенням матеріально-технічної бази постановою правління Полтавської облспоживспілки № 37 від 10 серпня 1944 року учбово-курсовий комбінат було перейменовано в торгово-кооперативну школу, на базі якої створено 4 відділення: торговельне, статистичне, бухгалтерське, заготівельне.

Відповідно до рішення Ради Міністрів УРСР Правлінням Укоопспілки 03 квітня 1957 року прийнято Постанову № 20 про відкриття кооперативних навчальних закладів (технікумів) у містах Вінниця, Кіровоград, Полтава, Новомосковськ, Хмельницький. Полтавський кооперативний технікум створено на підставі Постанови Правління Укоопспілки № 20 від 03 квітня 1957 року.  Перед колективом технікуму відповідно поставлено завдання з підготовки кваліфікованих кадрів із середньою спеціальною освітою.

Постановою Правління Полтавської облспоживспілки № 56 від 4 жовтня 2016 року Полтавський кооперативний технікум перейменовано у Полтавський кооперативний коледж Полтавської облспоживспілки. Першим директором Полтавського кооперативного технікуму був Блантер Аркадій Савич. У наступні роки діяльність технікуму очолювали Костроміна Серафима Михайлівна, Сидоренко Катерина Федорівна, Пелюшенко Валентина Іванівна, Іноземцев Віктор Анатолійович.

На реалізацію стратегії розвитку Полтавського кооперативного коледжу як поліфункціонального коледжу безперервного навчання спрямована діяльність трудового колективу, який очолює директор Делія Оксана Вікторівна. Пріоритетом діяльності керівництва коледжу є удосконалення освітнього та виховного процесу, урізноманітнення форм і методів викладання та виховання; запровадження та підтримка програм міжнародного співробітництва; зміцнення матеріально-технічної бази тощо.   

 

 

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz