20 травня о 13 годині в читальному залі Полтавського кооперативного технікуму був проведений літературний вечір: «Критерії вічності в творчості І.П.Котляревського».
Організатором заходу Галушка О.М. завідуюча бібліотекою технікуму за участі завідуючої науково - дослідного відділу Полтавського літературно - меморіального музею І.П.Котляревського Скриль Валентини Іванівни.
Девізом заходу стали слова письменника:
«Де згода в сімействі, де мир і тишина,
Щасливі там люди, блаженна сторона.»
В ході літературного вечора студенти підготували доповіді на теми:
- Котляревський І.П. - Фенікс української поезії ( Іващенко Катерина, група ПР-21)
- «Енеїда» - енциклопедія життя українського народу ( Животовська Марина, група ПР-11)
- «Наталка Полтавка» - праматір українського народного театру ( Ілюшенкова Катерина, група ПР-11)
- Внесок Котляревського в літературну спадщину ( Скриль В.І.)
А також студенти співали пісні, грали на народних інструментах та читали вірші І.П.Котляревського.
Іван Петрович Котляревський відомий у всьому світі, але він має особливе значення для нас, його співвітчизників, оскільки зачинатель нової української літератури вперше показав українців як націю, що усвідомила себе єдністю й вийшла на світову арену. Творчість Котляревського являє собою унікальне явище з точки зору національної специфіки літератури. Національна своєрідність спадщини письменника обумовлюється не тільки тим, що до його творів включено масу характерних деталей малоросійського побуту, народні пісні, звичаї та повір’я, а передусім тим, що Котляревський зробив спробу зазирнути в глибини української душі, показати її різні сторони, відтворити українську ментальність. У творчості Котляревського можна знайти відповіді на запитання, що хвилюють нас і сьогодні: хто такі ми - українці, які ми є і якими повинні бути. Котляревський заявив на повний голос, що існує українська література, що є таке місце на землі - Полтавщина.
Ідуть десятиліття, минають віки, розпадаються і народжуються держави, а нові покоління не перестають захоплюватись творами Івана Петровича Котляревського.
Сьогодні ми вкотре звертаємось до різних джерел людської пам'яті, щоб ще раз піднести на п'єдестал шани ім'я славного сина нашого народу і оцінити його спадщину Критеріями вічності.
|
|
|