14 листопада 2016 року у рамках декади циклової комісії фінансово-економічних та облікових дисциплін була проведена студентська науково-теоретична конференція «Родовід комп’ютера: від абака до «України». До участі були запрошені студенти технікуму різних спеціальностей, а також учні 10 класу Полтавської ЗОШ №22. Гості та учасники конференції обговорили питання розвитку комп’ютерної техніки, інформатики, яка як будь-яка нова наукова дисципліна, має свої історичні витоки. У цьому сенсі інформатиці поталанило. Незважаючи на свій юний вік (а сучасна інформатика, набула свого бурхливого розвитку порівняно недавно – у другій половині XX ст.), її корені простягаються далеко в минуле, коли вперше виникла ідея аналізу розумової діяльності людини.
На жаль, коли мова йде про комп’ютерну техніку та інформаційні технології на думку спадають в більшості імена зарубіжних особистостей. Ми зовсім забули, що живемо в Україні, країні, де в той же самий час теж створювалися перші в світі ЕОМашини. Тому дослідження розвитку інформаційних технологій в Україні, творчості видатних особистостей, їх славної сторінки в історії - є актуальною темою для вивчення наукової спадщини нашої країни. І мета конференції – ознайомитись з піонерами комп’ютерної техніки, творцями перших ЕОМ, перших мов програмування, унікальних систем і алгоритмів, створених в Україні. Варто все-таки знати і про наші досягнення.
По завершенню учасники конференції зробили висновок, що багато питань, які сьогодні вирішує інформатика, розроблялись в руслі інших дисциплін і давно в різних сферах людського життя використовуються електронно-обчислювальні машини. Навчаючись в технікумі, студенти готуються до ефективного застосування сучасної комп’ютерної техніки з метою оптимального використання робочого часу, здобувають навички для досягнення встановленого рівня кваліфікації відповідних професій.
|