#ІсторіяНавколоНас
Меню сайту
   
   
   
    

Форма входу
Логін:
Пароль:

Пошук




Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0






Вітаю Вас, Гість · RSS 27.04.2024, 06:34

Проєкт «Історія навколо нас» - це  історичний фото-екскурс з #ПКК! Студенти досліджували історичні місця, пам’ятки і робили власні фото поряд.

Полтава. Пам‘ятник “Українській галушці” – символу сімейного добробуту і благополуччя.

Створений з каменю народним художником України А. Чернощековим і скульптором М. Цись. Урочисте відкриття пам’ятника 1 квітня 2006 р. було присвячене дню народження Миколи Гоголя, який у своїх творах прославив галушку на весь світ. Українська галушка стала об’єктом цікавої традиції полтавців: хто першим (жених чи наречена) ухопиться за ложку, а не усядеться в неї – тому і головувати у родині.

Біля цього пам'ятника на Соборному майдані щорічно відбувається Свято галушки, де можна поласувати галушками з м'ясом, сиром, сметаною, печінкою, картоплею з вишкварками, з різними спеціями та побачити кулінарний конкурс на приготування найсмачнішої галушки, відвідати концерт, театралізоване дійство за мотивами творів Івана Котляревського .

Полтава. Меморіальний комплекс Солдатської слави.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Меморіальний комплекс Солдатської слави знаходиться на жвавій вулиці Фрунзе. Колись на цьому місці розташовувалося міське кладовище. У 30-х роках минулого століття його закрили. Під час окупації Полтави фашистами, вони тут, на цьому кладовищі, розстрілювали і громадян, і військовополонених. І саме тому в цих місцях було створено Меморіал солдатської слави. Причому, на території старого кладовища, та частина, де ми знаходимося, тут військові поховані, а через дорогу там - цивільне населення/У 1969 році вирішили на цьому місці відкрити Меморіальний комплекс солдатської слави. Його авторами виступила група полтавських скульпторів і архітекторів, серед яких Лев Вайнгорт, Ігор Мезенцев, Георгій Кислий. Нині площа меморіалу займає близько 1 гектару.

 

 Полтава. Пам’ятник Нескореним Полтавчанам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Нескорена полтавчанка» – підпільна комсомольська молодіжна організація. Створена у листопаді 1941 року в Полтаві. До її складу входило 20 чол., у тому числі один комуніст, 5 комсомольців і 14 чоловік позаспілкової молоді. Одним з керівників організації стала піонервожата полтавської середньої школи № 10 комсомолка О. К. Убийвовк. До «Нескореної полтавчанки» приєдналися також підпільні групи, що діяли в Мачухах, Абазівці, Мар'янівці, Шкурупіях.

Організація мала два радіоприймачі, з допомогою яких приймалися, а також поширювалися серед населення зведення Радіоінформбюро. Крім того, члени групи виготовляли і поширювали антифашистські листівки. 

 

 

Полтава. Пам’ятник славним захисникам Полтави.

 

Пам’ятник славним захисникам Полтави і доблесному коменданту фортеці полковнику О. Келіну розташований на Першотравневому проспекті, на тому місці, де колись проходила кріпосна стіна і знаходилися Мазурівські ворота. Саме тут відбувалися бої 21-22 червня 1709 р.Цей пам’ятник було відкрито до 200-річчя Полтавської битви — 27 червня 1909 р.Пам’ятник славним захисникам Полтави і доблесному коменданту фортеці полковнику О. Келіну розташований на Першотравневому проспекті, на тому місці, де колись проходила кріпосна стіна і знаходилися Мазурівські ворота. Саме тут відбувалися бої 21-22 червня 1709 р.Цей пам’ятник було відкрито до 200-річчя Полтавської битви — 27 червня 1909 р. Бронзова фігура лева символізує героїзм захисників Полтави. 

 

 

 Місто Харків. Фельдман ЕкоПарк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекс сімейного відпочинку «Фельдман екопарк» - це благодійний проєкт. Він займає величезну територію в 140,5 га! І з 2013 року набув статусу регіонального ландшафтного парку. Головна мета - захист флори і фауни, в парку працює центр реабілітації кажанів.

Перлиною екопарка став зоопарк з величезною кількістю тварин. Тигри, леви, вовки, мавпи павичі, олені, верблюди - тут знайшли свій притулок понад 2 тисячі мешканців! У парку живуть 200 мавпочок. А нещодавно в лісопаркову зону випустили понад тисячу фазанів. Є навіть перуанський пінгвін на прізвисько Альберт і по парку гуляє черепаха.

 

 

Полтава.Лелека, який злітає у небо, – символічний пам’ятник Небесній сотні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Нових Санжарах відкрили перший у Полтавській області пам’ятник Небесній сотні. Композицію викували місцеві ковалі. В його основі – язики полум’я, які вириваються із палаючих шин. Над ними в небо злітає лелека. Поруч розташували стелу з фотографіями загиблих.

 

Полтава. Пам’ятник Івану Котляревському.

12 вересня 1903 року в Полтаві, після 20 років підготувань, відкрито пам`ятник Івану Петровичу Котляревському. Знакова, для української культури, подія стала справжнім святом української інтелігенції. Свято ознаменувалося хвилею відкритих сміливих виступів на захист української мови та культури. За часів розгулу царської реакції та жорстоких утисків всього українського, побудова пам’ятника українському поетові – вже була подвигом.

 

Парковий міст. Місто Київ.

Цей міст позв’язує дві частини паркової зони в центрі Києва, на зелених схилах Дніпра, має  і погану славу про що неважко здогадатися з різноманіття назв, якими користуються кияни – «Чортів міст» і «Міст закоханих», «міст Божевільних». Табличка біля мосту сповіщає, що він був побудований в 1912 р., а відновлений в 1983 р.

А взагалі цей міст – традиційний «показник» кохання. Його перила поцятковані любовними записками, а конструкції завішані замками всіх розмірів. Іноді, досить незвичними і, навіть, «напівдорогоцінного» вигляду.


 

Слов’янське капище.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Язичницьке святилище окреслене по землі колом-оберегом, а три ідоли — це Родина, Рог і Сворог.

Крім того, є чотири пси-Симаргли, вирізані з дерева. Вони дивляться у різні сторони світу.

 

Місто Одеса. Затока.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колись Затока була звичайним мальовничим селищем на морському узбережжі, зараз же - це розвинутий курорт з декількох відомих територій: Кароліно-Бугаз, Бугазькій коса, Дружба, Затока, Сергіївка та інші місця. Коса, на якій розташований курорт, дивує масштабністю: 20 кілометрів золотих пісків в довжину. Ще один важливий об'єкт в тутешніх краях - Дністровський лиман, відділений косою від моря. Тут, в Сонячній Затоці, кожен знайде собі місце для відпочинку: на станції Лиманській (першій від Одеси) зосереджений приватний сектор, бази відпочинку, дачі. Хороші пропозиції проживання є і в інших районах: Морська, Дружба, Сонячна, Будакська коса і, власне, Затока. На будь-яку зі станцій зручно добиратися поїздом і відразу, не відходячи далеко, заселитися в готель чи будинок.

 

 

#Навчайся #Дій #Досягай з #ПКК

 

 

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz